Räpina Spordikool võitis Põlva-Võru Ühisliigas hõbemedalid!

Lisatud: 27. oktoober 2020 | Autor: Ants Järv |

24.oktoobril toimusid Parksepas Põlva – Võru Ühisliiga otsustavad mängud korvpallis.  Finaalid, mis algselt pidid toimuma kevadel, lükkusid eriolukorra tõttu riigis sügisesse. Kokku osales Ühisliigas 10 meeskonda. Kõik mängud põhihooajal suutis Räpina Spordikool läbida ilma ühegi kaotuseta ning oligi jäänud mängida finaal, kuhu teisena pääses Võrumaa hetke parim meeskond Parksepa SK/Võru.

Finaal oli tõeline finaal – sest võitja selgitamiseks läks vaja lisaaega. Alguses sai paremini mängu käima Parksepa, kuid Räpina suutis vahe esimese veerandaja lõpuks minimaalseks mängida. Järjest rohkem hoogu läks vastaste liider Martin Kulberg, kes viskas poolajaks juba 19 punkti.  Kolmandal veerandajal sai Räpina oma kaitse tööle ning lasti Parksepal visata kokku 13 punkti, enda 15 vastu. Mäng oli põnev ja teine poolaeg mängiti väga võrdselt. Kui mängida jäi normaalaja lõpus neli minutit, tegi vastaste liider veel kolm tabavat viset ning lisaaeg oli tõsiasi.

Parksepa SK/Võru meeskond alustas lisaaega väga hästi ning Räpina ei suutnud vastaste tabavaid kaugviskeid enam takistada. Vastased sundisid meid tegema raskeid viskeid ning rünnakul näidati head kokkumängu. Mängu võit kodusaalis mängivale Parksepale 90:83. Vastaste liider Kulberg viskas 32 punkti,  Zupsmann 17p, Leok 11p. Räpina poolelt olid parimad skoorijad: Järvik 17p, Järv 15p, Tolmusk 15p, Kaljuvee 12p.

Kokkuvõttes oli finaal finaali vääriline ning Räpina Spordikooli saagiks sai 2.koht. Kolmandaks mängis ennast Roofix, kes alistas pronksimängus Kanepi valla meeskonna. 5.kohale mängis Forega Logistics, kes alistas SK Urvaste. 7.koha teenis Rõuge, kes alistas Vastse-Kuuste/SK Känguru ning 9.-10.koha mängus alistas Pühajõe Antsla võistkonna.

Terve “erilise” korvpallihooaja stabiilselt mänginud Räpina Spordikooli meeskonda kuulusid: Egert Aia, Janar Heering, Ants Järv, Marten Järvik, Olver Kaljuvee, Alvaro Krasnov, Kristian Lillemäe, Ragnar Lõhmus, Harri Mähar, Reijo Sõukand, Sander Tensing, Märt Tolmusk, Vallo Vaherpuu, Marthin Vahtra, Mehis-Egert Üllim.  Meeskonna mängiv-treener Ants Järv