Kergejõustiklaste edukad võistlused!

Lisatud: 30. jaanuar 2018 | Autor: Ants Järv |

Räpina kergejõustikunoorte võistlustulemused talvisel hooajal:

Möödunud aastal võtsid Räpina Spordikooli noored osa ka Tartus toimunud jõuluvõistlustelt, kust toodi koju mitmeid auhinnalisi kohti. U16 poiste 60m finaalis jooksid nii Märten Kala kui ka Raul Randma, viimane neist saavutas ajaga 7,58 teise kohta. Märten näitas aga klassi kõrgushüppes, kus saavutas isikliku rekordi väärilise tulemuse 1.80ga esimese koha. Samuti jõudis ta esikolmikusse ka 200m jooksus ajaga 25,87. Tema järel oli ajaga 26,11 neljas Raul Randma. Samadel võistlustel tegi U14 vanuseklassis suurepärase võistluse Hardi Mathiesen, kes saavutas neljast alast kolmel esikoha. Tema tulemused olid järgmised: 60m jooks I koht ajaga 8,1, kaugushüpe I koht tulemusega 4.99m, 200m jooks I koht ajaga 26,87 ning kuulitõuge 5. koht tulemusega 9.44m.

20-21. jaanuar toimusid Tallinnas U14-U18 vanuseklasside Eesti meistrivõistlused mitmevõistluses. Räpina spordikoolist tegid raskel mitmevõistlusel kaasa Kerttu Galka, Karina Kolosova, Raul Randma, Märten Kala ning Hardi Mathiesen. Tüdrukud võistlesid viievõistluses ning poisid seitsmevõistluses. Parimana saavutas Raul Randma oma vanuseklassis 12nda koha ning kogus ühe nulliga (teivashüpe) 3065 punkti.

Tartus toimunud Martin Kutmani nimelisel mälestusvõistlusel võtsid osa U16 vanuseklassi võistlejad Kärt Hüdsi ja Raul Randma. Raul tõi koju kaks medalit, saavutades 60m jooksus ajaga 7,6 sekundit 2. koha ning kaugushüppes 5.24m kolmanda koha. Kärdi parimaks tulemuseks jäi kaugushüppe viies koht ning tulemus 4.59.

Samuti on 10-14 aastased spordikooli õpliased võtnud osa maakondlikest TV10 olümpiastarti võistluse etappidest, saavutanud seal esikohti ning täitnud norme, et individuaalvõistlejatena (mitte kooli võistkonda kuuludes) osaleda vabariiklikutel etappidel. Seeläbi on üle-eestilistel etappidel silma paistnud Jaan Junson ja Hardi Mathiesen, kes pääsesid omavanuste Eesti parimate poiste seas 60m B-finaalidesse. Jaan kihutas ennast B-finaali ka 60m tõketega distantsil.

Sel talvel on ees ootamas veel individuaalalade noorte Eesti meistrivõistlused ning Põlvamaa koolinoorte sisekergejõustiku meistrivõistlused.